Microneedling-kollageenteraapia

MCCM / PRX T33 / MAVEX - toodetega
Kollageeniteraapia mitu võimalust- eraldi ja koos sobivate tõhusate hapetega

See on automatiseeritud microneedling süsteem, mis läbistab nahka, stimuleerides loomulikul teel fibroplastide proliferatsiooni, soodustades kollageeni ja elastiini regeneratsiooni, seejuures tekitades minimaalselt epidermise pinnakahjustusi.

Toetudes enda omandatud teadmistele, olen alljärgnevalt kirjeldanud kliendi jaoks põhjalikult lahti microneedlingu hoolduse vajalikkuse ja mõju. Lugeda tuleb mõttega ja pikalt:)

Hinnad:

kollageeniteraapia

nägu+kael                                    90.-/ püsikl. 80.-

lisana dekoltee  juurde        + 20.-

kollageeniteraapia+MCCM hape

nägu+kael                                    110.-/                99.-

lisana dekoltee juurde            +30.

kollageeniteraapia+MAVEX White Perfection biomimeetiline lamelkristall tehnoloogia

nägu+kael                                      120.-/             110.-

kollageeniteraapia+ PRX T33 biorevital.hape

nägu+kael                                      150.-/              135.-

lisana dekoltee juurde              +40.-   

KUIDAS SEE TOIMIB?

Hoolduse käigus tekitatakse mitmeid miljoneid mikroskoopilisi nõelte torkeid, tekivad rakkudevahelised lühised nahaaluses koes, aktiveeruvad kasvufaktorid (keha poolt sünteesitav valk, mis reguleerib rakkude kasvamist, jagunemist ja paljunemist).  Kasvufaktorid elavdavad naha taastumist ja aitavad nahal paraneda loomulikul viisil. Uus kollageen tekib ainult siis kui nahka vigastatakse, Microinjectorlithium+ tagab selle, et 1 mm vahedega nõelad vabastavad 1000% kasvufaktoreid, torkekohast reageerib ülejäänud prk. nahk 2 mm raadiuses, see garanteerib oivalise tulemuse. See protseduur ei kahjusta mingilgi moel naha kihte (nagu seda teevad nt. sellised protseduurid, mis on mõeldud nahakihte eemaldama) ja sellega seoses on võimalikud komplikatsioonid peaaegu olematud- tähelepanu tuleb juhtida sellele, et kui kliendil on esinenud neuralgiat või kolmiknärvipõletikku, siis on protseduur kindlasti vastunäidustatud. Selle protseduuri ajal ei ole vajadust nahka eelnevalt koorida, kuna toimub naha iseeneselik koorimine seoses naharakkude jagunemise ja uuenemisega. Küll aga on kosmeetikatööstus pidevas arengus ja nüüdseks on täheldatud, et teatud hapetega eeltöötlus sama protseduuri ajal, tagab koheselt pindmiste nahakihtide pehme eemaldumise. Selline loov lähenemine kiirendab imekiirelt vereringet, naha struktuur ühtlustub koheselt. Kahel, omavahel ühildatud protseduuril on topelt boonus nahale!

MIS  ERINEVUS  ON MESOROLLERIL JA MICROLITHIUM+ aparaadil?

Microlithium+ on ohutu seade, milles on võimalik ühes hoolduses reguleerida erinevaid sügavusi (0-2,5 mm). Nõelapisted on automaatsed ja kordades kiiremad kui mesorolleril, 1-s sekundis 217 mikrotorget. Nõelte kiirus vähendab ka veidi valuaistingut. Selles meetodis ei ole oluline kosmeetiku käesurve. Nõelad on kaitsvas ümbritsevas kapslis, mis ei võimalda nõeladel vale nurga all töötada.

Kvaliteetsel mesorolleril on titaaniumist tehtud ja õige teravikuga nõelad, tõmbivõitu ja jämeda otsaga mesoroller võib soodustada keloidarmide teket. Mesoroller on nõeltega rullik, millega rullitakse käsitsi nahk risti-rästi läbi, tegija peab väga hästi kontrollima oma käesurvet, et vältida nahakihtide rebendeid, mis ei ole silmaga nähtavad. Mesorolleri nõelte sügavuse valib spetsialist, hoolduses kasutatakse nahal 1-te rollerit kuid naha paksus on näoosadel erinev (nt. kael, otsmik, nina. huulepealne ja silmaümbrusnahk  on õhem kui lõua-ja põsenahk).  Kahjuks rolleritel ei ole võimalik reguleerida erinevaid nõelte pikkusi ja tekitatud mikroavad on suuremad ja üksteisest kaugemal kui aparaadil.

MICRONEEDLINGU NÄIDUSTUSED:

*enneaegselt vananenud või päikesest kahjustatud nahk

*armiravi (akne, põletusarmid, vigastused, lõikusarmid)

*striiad

*kortsud, lõtvunud nahk

*kuperoosa

*hüperpigmentatsioon, tedretäpid

PROTSEDUURI KÄIK:

Naha pinnapuhastus, dessinfitseerimine, mesokokteil + microneedling, nano-fiibermask, UV-kreem.    Protseduuri aeg 1 h.

PROTSEDUURI KUUR:

Naha lõtvuse ennetusena, pindmiste kortsudega  1 x kuus (3 korda)

Pigmendilaikudele,  armidele   iga 6 nädala möödudes ( 8-10 korda)

Sügavamatele kortsudele   iga 5-6 nädala möödudes  (4-8 korda)

NB: Naharakud uuenevad vastavalt vanusele alles 28-40 päeva pärast ja just seetõttu teostatakse seda protseduuri uuesti alles circa 1-he kuu möödudes. Kui teostatakse pindmist, nt. 0,1-0,5 mm perforatsiooni (naha augustamine), mis töötleb nahka ainult nö. ülemises kihis ehk epidermises, siis võib protseduuri teha ka paari nädalase vahega- ergutatakse nahka uuenema. Nõelade sügavus 0,5 mm ulatub epidermise basaalkihti, selles kihis toimub rakkude jagunemine ja saab alguse rakkude uus eluetapp. Stimuleeritakse epidermaalset kasvufaktorit (EGF), mis kiirendab keratinotsüütide jaotumist ja küpsemist, ehk siis ergutab naharakkude kiiret jagunemist, mis vananedes aeglustub. Naha tekstuur ühtlustub, pindmised kortsud mahenevad või kaovad üldse, toonus paraneb.

Kui teostatakse sügavamate nõeltega perforatsiooni, siis aktiveeritakse juba fibroplastide kasvufaktoreid, mis vastutavad kahjustunud dermise kiire regenereerimise eest, aktiveerides nahas protsesse, mis tagavad naha paranemise. Sügavam nõelatehnika aktiveerib fibroplastides kollageeni-, elastiini-, ja hüaluroonhappe tootmist. See võtab aega sõltuvalt vanusest umbes 1-1,5 kuud, seejärel korratakse tegevust. Kui seda teha pikemate nõelte ja väikese vahega, ei ole sellest kasu, sest rakud ei jõua nagunii  nii ruttu uueneda ja kokkuvõttes tekitatakse nahale vajaliku stressi asemel trauma.  Nahk ei suuda ennast siis parandada ja nii võib tekkida püsiva  erüteemi või mõne  muu nahahaiguse risk. Kõik efektiivsemad hooldused peavadki viima naha heas mõttes stressi, sest selline olukord vajab kiiret lahendust ja nahk hakkab sellega seoses siis ka aktiivselt tööle, küll aga peab säilima mõõdutunne, et hooldused ei mõjuks nahale traumaatiliselt.

PS: Lähtudes koolitajate uuematest loengutest, mis toetuvad teaduspõhiste ja kliinilistele katsetele, on selgunud tõsiasi, et naha parim stimulatsioon algab epidermaalses kihis, seega ei pea iga kliendiga nõelateraapias jõudma verinahka. Epidermaalne kiht vastutab just selle nö. silmaga nähtava tulemuse eest, mida inimene visuaalselt hindab. Sügavamalt töödeldakse miimilist kortsupõhja, arme ja pigmenti, sest sealne on nahastruktuur vajab tugevamat ärgitust.

Teadmiseks:

Epidermise (ülemine nahakiht) paksus on varieeruv- (0,1-0,5 mm ). Silmalaul ja näonahal õhem kui nt. jalataldadel  ja peopesadel. Epidermise paksusele lisame dermise (keskmine nn. verinahakiht) paksuse, mis varieerub 0,1- 1,5 mm).  Nooremas eas ja varasemas keskeas on epidermise paksus tavaliselt alates 0,2 -0,5 mm. Seega heas toonuses noore inimese naha paksus on maksimaalselt 2 mm. Teadmiseks veel, et naha aluskude ehk subkuutis (pehme naha aluskiht mis koosneb rasvarikkast sidekoest) normkaalus inimesel on paks 2 mm-10 mm (varieerub, ülekaalus inimesel võib see aga ulatuda lausa 10 cm.-ni).  Seejärel tuleb juba lihas. Üldine arvamus on, et normaalse naha kogupaksus (epidermis, dermis, subkuutis kokku) noorel inimesel ja keskeas on 4 -4,5 mm. Vanemas eas see õheneb. Siit ka nüüd tõsiasi, et vanem ja õhem nahk (epidermis+dermis) ei pruugi isegi olla noore naha epidermise paksunegi! Reeglina on suitsetaval vanemal kliendil epidermis üliõhuke.

Kliendil tuleb arvestada, et see protseduur on siiski veidi ebamugav kuid lähtudes minu enda kogemustest, pean tõdema, et ei ole kohanud veel ühtegi klienti, kes selle hoolduse valusaks kurdaks:)

TULEMUSED:

On teaduslikult tõestatud, et 50+ inimese otsmikult võetud  koeproovis  oli 6 nädala pärast kollageeni ja elastiini kiudude hulk tõusnud 1000%  Uurimistööd on näidanud, et pärast mikronõelte teraapiat imendub mikrokanalite kaudu epidermisesse 90% aktiivaineid, mis ergutavad omakorda rakkude jagunemist.

*nahk hakkab paranema 4-6 nädala möödudes, kui on toimunud kollageeni ja elastiinikiudude taassünd.

*nahk on pinguldunud, nahapoorid on ahenenud.

*jume on ühtlustunud ja värske.

*kortsude sügavus tasandunud.

HOOLDUSJÄRGSELT  naha olukord: 

tavaliselt võib olla, aga ei pruugi

* justkui soe aisting

*kerge sügelev aisting

*kerge erüteem, mis sarnaneb kerge päikesepõletikuga (1-2 päeva)

*ödeem e. kerge turse (1-2 päeva), mida tavaliselt teised ei märka aga klient ise täheldab

*naha kuivus (kuni 4 päeva), kui ei kasutata spetsiaalseid niisutavaid kodutooteid

üliharva

*püsiv erüteem (punetus) ja ödeem (turse)

*hematoom (verevalum)

VASTUNÄIDUSTUSED:

*herpes hetkel, kui on viirus esinenud-  siis paikselt võiks teha 1 näd. ravikuuri ennetuseks (zovirax kreem või mõni muu suukaudne retseptiravim)

*keloidarmid (kõrged armid)

*sklerodermia (kõvanahksus, kollageeni liigne vohang)

*südamehäired

*hemorraagia või hemostaatiline düsfunktsioon (vere väljavoolamine vereringest)

*hemofiilia (veritsushaigus)

*kolmiknärvi neuralgia (valusööstud näo prk.-s)

*aktiivne bakteriaalne (nt. põletikune akne)-või seeneinfektsioon

*suurel hulgal näsasid, sünnimärke, aktiiniline keratoos (naastuke millest võib areneda nahavähk)

*hormonaalteraapia, kiiritus-või keemiaravi

*kasvajad

*akneravimid: roaccutane, retin-A, benzoüülperoksiid, aselaiinhape, glükoolhape jne.

*ekseemid, dermatiidid, psoriaas

*rosaatsea puhul sobib nn. prestaadium, kus esineb  hooti näol punetust. Hilisemad 3 staadiumit koos kuivuse, punnikeste, laienenud veresoonte, silmapõletiku ja rasunäärmete suurenemisega on keelatud .

*diabeet (suhkrutõvega inimene ei taju valuaistinguid ja haavad ei parane normaalse kiirusega)

* teadaolevad allergiad tuleks nimetada, et vältida ainete samasust mesopreparaadiga

*täitesüstidest peab olema möödunud 4 nädalat, botoksi süstidest 1 nädal

PEALE  ja ENNE  HOOLDUST  KODUS:

*vähemalt 1 nädal ei tohi kodus nahka koorida

*enne ja pärast protseduuri ei  ole soovitav 2 nädalat viibida aktiivse päikese käes

*enne protseduuri ei tohi kasutada isepruunistavaid kreeme

*24 h ei ole soovitav teha trenni ja ujuda, saunas käia

* ei ole soovitav 3 päeva enne tarvitada verd lahjendavaid ravimeid nt. aspiriini  (et torkekohad paraneksid momentaalselt ja ei tekiks verevalumeid)  ja teha microneedlingut menstruatsiooni ajal (valulävi on madal).  Samuti ei ole soovitav võtta valu kartusel suukaudseid valuvaigisteid sest nii on suurem võimalus sinikate tekkeks, vajadusel sobivad diklofenaki küünlad.  Lohutuseks niipalju, et sinikate tekke võimalus on minimaalne ja neid võib tekkida ainult sel juhul kui valida kõige sügavamad nõelad teraapiaks. Minu praktikas ei ole mcroneedlingu hoolduse käigus ja hiljem mingeid sinikaid esinenud.

NB: Videos kasutatakse teise firma mikroneedling toodet aga põhimõte on sama..

Töös kasutatavad mesokokteilid  sisaldavad nahka  stimuleerivaid ja pinguldavaid komponente.