Teemantmikrolihvimine

Nägu ja kael
35
Püsikliendile 32.-

Protseduuri käik: pinnapuhastus, mikrolihvimine,  ensüümkoorimine, Na Cl lahus, seerum,  efektmask.  Aeg -50 min.

Hoolduses kasutatakse  Cliniccare dermatseutikume, mis on tõhusa toimega nanotehnoloogilised meditsiinilised kosmeetikumid.

Mikrodermaabrasioon on kerge kosmeetiline protseduur, kus kasutatakse abrasiivset mehhaanilist koorimist, mille käigus eemaldatakse kergelt epidermise pealmise osa surnud naharakud. Enamjaolt kasutatakse abrasiooniks kahte tüüpi meetodit- teemantotsikut, mis on kaetud laserlihvitud teemantitega või alumiiniumkristalliosakesi. Mõlemad meetodid on koos imeva vaakumiga. See ei ole kirurgiline protseduur. Mikrodermaabrasioon on väga lihtne, kerge, valutu ja kiire hooldus. Surve ja teemantotsiku karedus valitakse sõltuvalt naha olukorrast. 

Alumiiniumkristallidega lihvimisel kasutatakse terakestena alumiiniumoksiidi, magneesiumoksiidi, sodiumkloriidi, sodiumbikarbonaati, mis on abrasiivse toimega ja kahjuks veidi ärritav.

Teemantlihvimine on täiustatud ja vähem ärritavam meetod, kus ei leidu lahtisi terakesi( nagu alum. kristallid), mis lenduvad ninaõõnde ja halvimal juhul silma, ained võivad tekitada allergiat.  Seetõttu on teemantlihvimine tõestatud ohutuks protseduuriks, millega võib töödelda ka huulte ja silma prk.-a.

Mikrodermaabrasioonist  võib olla kasu, kui nahal on probleemid :

*keskonnamõjudest kahjustunud, enneaegne vananemine (suits, stress, ravimid, haigused )

*elutu nahk, tursed näo prk.-s

*fotovananemine (liigse päikese tagajärg)

*väikesed kortsukesed, hall ebaühtlane jume

*epidermise elusnaha õhenemine, sarvkihi paksenemine

*hüperpigmentatsioon, mis asub epidermise ülemistes kihtides

*akne (kinnised komedoonid), ei sobi suurehulgaliste mädapeade korral

*akne armid, keloidarmid (nahapinnast kõrgemal),

*rasune suurepooriline nahk ja kuiv  nahk

*naha elustamise eesmärgil

Teemantlihvimine aitab kaasa epidermise uuenemisele. Korneotsüütide (surnud nahakihi) irdumisega aktiveerub naha alumise kihi ainevahetus ja kiireneb naharakkude jagunemine. Kaudselt stmuleeritakse dermas kollageeni ja elastiini tootvaid fibroplastrakke. Kihtirdumine kestab veel pärast protseduuri paar päeva. Kuna  mikrokoorimise tagajärjel paraneb naha ainete omastamise võime 25-50%  siis on seerumite ja kreemide toime tõhusam.

Vastunäidustused:

Siiski ei sobi mikrodermaabrasioon kui te põete rosaatseat, avatud haavandeid, ekseemi,  aktiivset dermatiiti, psoriaasi, vitiligot, luupust, suhkruhaigust, tugevat kuperoosat, ägenenud aknet, herpest, papilloomi/soolatüügaste viirust töödeldavas prk-s.  Samal ajal mikrolihvimisega ei ole soovitav kasutada verevedeldajaid, akneravimeid, AHA/BHA happeid, retinooli. Hooldus ei sobi väga õhukese naha puhul.

Peale protseduuri  saab klient pöörduda koheselt oma igapäevaste toimingute juurde, sobib nö. lõunapausi hoolduseks, kuna üldiselt ei ole suurt punetust. Nahk on siiski vastuvõtlikum päikesele, seetõttu tuleb kindlasti kasutada UV- kaitse kreeme. Pärast protseduuri ei ole soovitatav teostada 4 päeva jooksul näol depilatsiooni, käia saunas või kuumas vannis. Solaarium ja aktiivne päikesepuhkus lükake 2 nädalat hilisemaks.

Minimaalne on võimalus,  et osadel  klientidel võib tekkida kerge paistetus, kuiv, sügelev ja kiskuv tunne. Kuigi epidermise traumeerimine on ülikerge, on see siiski mehhaaniline sekkumine. Sobivad tooted aitavad paranemisele kaasa.

Mikrodermaabrasiooni  tulemuseks on soovitatav  teha hooldust kuurina 4-6 korda. Kuid ka üks kord teeb naha klaarimaks. Kordade vahe peaks olema 6-10 päeva, sõltuvalt naha olukorrast.

Akne armidele ja hüperpigmentatsiooni vahe 7-12 päeva 8-10 korda.

Video on näitlik protseduuri käik, mitte analoog.

 Mis vahe on mikrodermaabrasioonil ja dermaabrasioonil?

Nagu eespool selgitatud, on abrasioon mehhaanilise sekkumisega naharakkude eemaldamine. Mikro – tähendab tõesti kerget lihvimist ja puudutab ainult pealisnaha kõige ülemist kihti, mis omakorda koosneb mitmest surnud naharakkude kihist. Juba ainuüksi selline kerge sekkumine aitab kaasa naha loomulike protsessside jätkusuutlikkusele. Dermaabrasioon on erineva sügavusastmetega teostatav protseduur, mis võib  läbida epidermise. Sügavam meetod (nt. laser) on protseduur, mis eemaldab epidermise ja jõuab derma ülemisse kihti, millega kaasneb punetus ja  veritsus. Toime on tõhus kortsude, akne ja liigse pigmentatsiooni korral kuid kahjuks võib tekkida ka tüsistusi. Olenevalt sügavusest pikeneb ka naha taastusaeg 7-30 päeva.