Microneedling-kollageenteraapia

MCCM / PRX T33 / T35P - toodetega
Kollageeniteraapia mitu võimalust- eraldi ja koos sobivate tõhusate hapetega

See on automatiseeritud microneedling süsteem, mis läbistab nahka, stimuleerides loomulikul teel fibroplastide proliferatsiooni, soodustades kollageeni ja elastiini regeneratsiooni, seejuures tekitades minimaalselt epidermise pinnakahjustusi.

KUIDAS SEE TOIMIB?

Hoolduse käigus tekitatakse mitmeid miljoneid mikroskoopilisi nõelte torkeid, tekivad rakkudevahelised lühised nahaaluses koes, aktiveeruvad kasvufaktorid (keha poolt sünteesitav valk, mis reguleerib rakkude kasvamist, jagunemist ja paljunemist).  Kasvufaktorid elavdavad naha taastumist ja aitavad nahal paraneda loomulikul viisil. Uus kollageen tekib ainult siis kui nahka vigastatakse, Microinjectorlithium+ tagab selle, et 1 mm vahedega nõelad vabastavad 1000% kasvufaktoreid, torkekohast reageerib ülejäänud prk. nahk 2 mm raadiuses, see garanteerib oivalise tulemuse. See protseduur ei kahjusta mingilgi moel naha kihte (nagu seda teevad nt. sellised protseduurid, mis on mõeldud nhakihte eemaldama) ja sellega seoses on võimalikud komplikatsioonid peaaegu olematud- tähelepanu tuleb juhtida sellele, et kui kliendil on esinenud neuralgiat või kolmiknärvipõletikku, siis on protseduur kindlasti vastunäidustatud. Selle protseduuri ajal ei ole vajadust nahka eelnevalt koorida, kuna toimub naha iseeneselik koorimine seoses naharakkude jagunemise ja uuenemisega. Küll aga on kosmeetikatööstus pidevas arengus ja nüüdseks on täheldatud, et teatud hapetega eeltöötlus sama protseduuri ajal, tagab koheselt pindmiste nahakihtide pehme eemaldumise. Selline loov lähenemine kiirendab imekiirelt vereringet, naha struktuur ühtlustub koheselt. Kahel, omavahel ühildatud protseduuril on topelt boonus nahale!

MIS  ERINEVUS  ON MESOROLLERIL JA MICROLITHIUM+ aparaadil?

Microlithium+ on ohutu seade, milles on võimalik ühes hoolduses reguleerida erinevaid sügavusi (0-2,5 mm). Nõelapisted on automaatsed ja kordades kiiremad kui mesorolleril, 1-s sekundis 217 mikrotorget. Nõelte kiirus vähendab ka veidi valuaistingut. Selles meetodis ei ole oluline kosmeetiku käesurve.

Kvaliteetsel mesorolleril on titaaniumist tehtud ja õige teravikuga nõelad, tõmbivõitu ja jämeda otsaga mesoroller võib soodustada keloidarmide teket. Mesoroller on nõeltega rullik, millega rullitakse käsitsi nahk risti-rästi läbi, tegija peab väga hästi kontrollima oma käesurvet, et vältida nahakihtide rebendeid. Mesorolleri nõelte sügavuse valib spetsialist, hoolduses kasutatakse nahal 1-te rollerit kuid naha paksus on näoosadel erinev (nt. kael, otsmik, nina ja silmaümbrusnahk  on õhem kui põsenahk).  Kahjuks rolleritel ei ole võimalik reguleerida erinevaid nõelte pikkusi ja tekitatud mikroavad on suuremad ja üksteisest kaugemal kui aparaadil.

MICRONEEDLINGU NÄIDUSTUSED:

*enneaegselt vananenud või päikesest kahjustatud nahk

*armiravi (akne, põletusarmid, vigastused, lõikusarmid)

*striiad

*kortsud, lõtvunud nahk

*kuperoosa

*hüperpigmentatsioon, tedretäpid

PROTSEDUURI KÄIK:

Naha pinnapuhastus, dessinfitseerimine, mesokokteil + microneedling, NaCl puhastus, mesolahus, nano-fiibermask, UV-kreem.    Protseduuri aeg 50 -65 min.

PROTSEDUURI KUUR:

Naha lõtvuse ennetusena, pindmiste kortsudega  1 x kuus (3 korda)

Pigmendilaikudele,  armidele   iga 6 nädala möödudes ( 8-10 korda)

Sügavamatele kortsudele   iga 5-6 nädala möödudes  (4-8 korda)

NB: Naharakud uuenevad vastavalt vanusele alles 28-40 päeva pärast ja just seetõttu teostatakse seda protseduuri uuesti alles circa 1-he kuu möödudes. Kui teostatakse ülipindmist perforatsiooni (naha augustamine), mis töötleb nahka ainult nö. ülemises kihis, siis võib protseduuri teha ka paari nädalase vahega- ergutatakse nahka uuenema (nagu pindmiste hapetega).

Teadmiseks:

Epidermise (ülemine nahakiht) paksus on varieeruv- silmalaul ja näonahal õhem (0,05-0,2 mm ) kui nt. jalataldadel  ja peopesadel. Kui aga tehakse perforatsiooni sügavamates kihtides (epidermise paksusele lisame  dermise (keskmine nahakiht) paksuse, mis varieerub 0,1- 1,5 mm), siis naha topelt traumeerimisel ei ole muud alust, kui marketing… Paremini selgitades, töödeldes nahka sügavama nõelatehnikaga vabastatakse kasvufaktorid, mis hakkavad stimuleerima fibroplastrakke, mis omakorda ehitavad uut kollageeni, see võtab aega u. 28 päeva, seejärel korratakse tegevust. Kui seda teha väikese vahega, ei ole sellest kasu, sest rakud ei jõua nagunii  nii ruttu uueneda ja kokkuvõttes tekitatakse nahale trauma.  Nahk ei jõua ennast siis parandada ja nii võib tekkida püsiva  erüteemi või mõne  muu nahahaiguse risk. Teadmiseks veel, et naha aluskude ehk subkuutis (pehme naha aluskiht mis koosneb rasvarakkudest) normkaalus inimesel on paks 2 mm-10 mm (varieerub, ülekaalus inimesel võib see aga ulatuda lausa 10 cm.-ni).  Seejärel tuleb juba lihas. Üldine arvamus on, et normaalse naha kogupaksus noorel inimesel ja keskeas on 4 mm. Vanemas eas see õheneb.

Kliendil tuleb arvestada, et see protseduur on siiski veidi ebamugav, mõnele tundub ehk isegi veidi valulik ja nagu vanasõnagi ütleb- ilu nõuabki väikeseid ohvreid!

TULEMUSED:

On teaduslikult tõestatud, et 50+ inimese otsmikult võetud  koeproovis  oli 6 nädala pärast kollageeni ja elastiini kiudude hulk tõusnud 1000%  Uurimistööd on näidanud, et pärast mikronõelte teraapiat imendub mikrokanalite kaudu epidermisesse 90% aktiivaineid, mis ergutavad omakorda rakkude jagunemist.

*nahk hakkab paranema 4-6 nädala möödudes, kui on toimunud kollageeni ja elastiinikiudude taassünd.

*nahk on pinguldunud, nahapoorid on ahenenud.

*jume on ühtlustunud ja värske.

*kortsude sügavus tasandunud.

HOOLDUSJÄRGSELT  naha olukord: 

tavaliselt

* justkui soe aisting

*kerge sügelev aisting

*kerge erüteem, mis sarnaneb kerge päikesepõletikuga (1-2 päeva)

*ödeem e. kerge turse (1-2 päeva), mida tavaliselt teised ei märka aga klient ise täheldab

*naha kuivus (kuni 4 päeva), kui ei kasutata spetsiaalseid niisutavaid kodutooteid

üliharva

*püsiv erüteem (punetus) ja ödeem (turse)

*hematoom (verevalum)

VASTUNÄIDUSTUSED:

*herpes hetkel, kui on viirus esinenud-  siis paikselt võiks teha 1 näd. ravikuuri ennetuseks (zovirax kreem või mõni muu suukaudne retseptiravim)

*keloidarmid (kõrged armid)

*sklerodermia (kõvanahksus, kollageeni liigne vohang)

*südamehäired

*hemorraagia või hemostaatiline düsfunktsioon (vere väljavoolamine vereringest)

*hemofiilia (veritsushaigus)

*kolmiknärvi neuralgia (valusööstud näo prk.-s)

*aktiivne bakteriaalne (nt. põletikune akne)-või seeneinfektsioon

*suurel hulgal näsasid, sünnimärke, aktiiniline keratoos (naastuke millest võib areneda nahavähk)

*hormonaalteraapia, kiiritus-või keemiaravi

*kasvajad

*akneravimid: roaccutane, retin-A, benzoüülperoksiid, aselaiinhape, glükoolhape jne.

*ekseemid, dermatiidid, psoriaas

*rosaatsea puhul sobib nn. prestaadium, kus esineb  hooti näol punetust. Hilisemad 3 staadiumit koos kuivuse, punnikeste, laienenud veresoonte, silmapõletiku ja rasunäärmete suurenemisega on keelatud .

*diabeet (suhkrutõvega inimene ei taju valuaistinguid ja haavad ei parane normaalse kiirusega)

* teadaolevad allergiad tuleks nimetada, et vältida ainete samasust mesopreparaadiga

*täitesüstidest peab olema möödunud 4 nädalat, botoksi süstidest 1 nädal

PEALE  ja ENNE  HOOLDUST  KODUS:

*vähemalt 1 nädal ei tohi kodus nahka koorida

*enne ja pärast protseduuri ei  ole soovitav 2 nädalat viibida aktiivse päikese käes

*enne protseduuri ei tohi kasutada isepruunistavaid kreeme

*24 h ei ole soovitav teha trenni ja ujuda, saunas käia

* ei ole soovitav 3 päeva enne tarvitada verd lahjendavaid ravimeid nt. aspiriini  (et torkekohad paraneksid momentaalselt ja ei tekiks verevalumeid)  ja teha microneedlingut menstruatsiooni ajal (valulävi on madal).  Samuti ei ole soovitav võtta valu kartusel suukaudseid valuvaigisteid sest nii on suurem võimalus sinikate tekkeks, vajadusel sobivad diklofenaki küünlad.  Lohutuseks niipalju, et sinikate tekke võimalus on minimaalne ja neid võib tekkida ainult sel juhul kui valida kõige sügavamad nõelad teraapiaks.

NB: Videos kasutatakse teise firma mikroneedling toodet aga põhimõte on sama..

Töös kasutatavad mesokokteilid  sisaldavad nahka  stimuleerivaid ja pinguldavaid komponente.

Hinnad:

kollageeniteraapia

nägu+kael                                    90.-/ püsikl. 80.-

lisana dekoltee  juurde           + 20.-

kollageeniteraapia+MCCM hape

nägu+kael                                    100.-/             90.-

lisana dekoltee juurde              +30.

kollageeniteraapia+MCCM T35P biorevital.hape

nägu+kael                                      110.-/              99.-

lisana dekoltee juurde                +40.-

kollageeniteraapia+ PRX T33 biorevital.hape

nägu+kael                                      150.-

lisana dekoltee juurde                +60.-