Depilatsioon

ülahuul
4
püsikliendile 3.-
lõua prk
4
püsikliendile 3.-
bikiin
12
püsikliendile 10.-
käed küünarnukkideni
9
püsikliendile 7.-
käed
13
püsikliendile 11.-
kaenlaalused
8
püsikliendile 6.-
jalad
25
püsikliendile 22.-
reied
15
püsikliendile 13.-
sääred
15
püsikliendile 13.-

Depilatsioon

Image result for depilation

 

Depilatsiooni vahe peaks jääma minimaalselt 2,5- 3 nädala pikkuseks.   Kui kliendil on  mingil põhjusel siiski vaja eemaldada ka ülipisikesi karvu, siis LYCON vahadega on see võimalik. Kui 1 vahakiht ei suuda eemaldada  kõik karvu korraga, siis lisatakse nahka kaitsev õli, mis ei kahjusta ega rebi nahka ja seejärel korratakse vahatamist. Lycon vaha on pärit Austraaliast ja on maailma juhtivate vahade esireas, ta on plastiline ja nahka säästev.

Igal karval on oma kasvuaeg, mille lõppedes nad välja langevad ja asenduvad uutega. Tänu sellele ei teki üheaegset karvade väljalangemist. Karva elutsükkel koosneb kolmest faasist: kasvu-, puhke-, ja siirdefaas.

Kui uued karvasibulad alustavad tööd aeglasemalt, kui vanad lõpetavad, muutub inimene tasapisi kiilaks.

Depilatsiooni eesmärk on vigastada ja armistada karvasibulat, sellepärast tuleb tagada depilatsiooni järjepidevus. Depilatsioon ei ole võrdne fotoepilatsiooni ja laseri protseduuridega, küll aga soodsam.

Depilatsiooni järgselt:

*karvapoor on avatud umbes 1 ööpäev, st. et mikroobid pääsevad lihtsalt nahka sisse ja võivad tekitada karvanääpsupõletikku. Seepärast on mittesoovitavad  teatud tegevused (vann, saun, bassein, massaaz,  sport).

*pigmentatsioonihäirete ja nahaärrituste  ennetamiseks vältige solaariumit ja päikese käes viibimist 3 ööpäeva, kaenlaalustele võib kanda deodoreerivaid vahendeid alles paari päeva möödudes.

*pooride ummistumise vältimiseks ei ole soovitatav pärast näopiirkonna depilatsiooni kasutada meiki 1-2 päeva , ärrituse vältimiseks ei ole soovitatav kasutada kerge  koduse konsentratsiooniga  AHA-tooteid 3 päeva möödudes, salongis teostatavaid AHA  ja teisi tugevaid protseduure tohiks teha peale depil.-ni nädalase ja rohkem vahega (konsulteerige vastavat protseduuri läbiviiva spetsialistiga).

Vastunäidustused depilatsioonile:

*kõrged sünnimärgid ja nahamanused (ei ole keelatud depileerida mujal prk.-s ja sünnimärgi ümbruses)

*ülitundlik nahk- sügelev  ja punetav reaktsioon

*nõgesetõbi- tekivad kublad, punetus ja sügelus

*epilepsia- valuaisting võib algatada reaktsiooni

*diabeet- klient ei tunneta objektiivselt valuaistingut, määravaks faktoriks saab siiski see, et  nahk ja haavad ei parane kuigi hästi

*armkude (vähem kui 6 kuud vana)- nahavigastuse ennetamiseks

*hemofiilia-  kuna depileeritavas prk.-s võivad tekkida väikesed verepiisad ja hemofiilikul verevalumid (eriti bikiini ja kaenlaaluses prk.-s), siis tekib verehüübimisega probleeme

*veenilaiendid mis on tugevalt pundunud ja tromboos- ei talu tugevat soojust

Koduhooldus:

Kodus võiks teostada  paar korda nädalas keha koorimist, see aitab vältida karvade naha alla kasvamist. Kui eemaldada surnud naharakud, siis läheb nahk pehmemaks ja karv suudab naha alt välja sirutuda. Järjepidevalt depileerides muutub karv struktuurilt pehmemeks ja nõrgeneb, sellepärast võib ta naha alla kinni jääda. Kindlasti tuleb oma nahka niisutada igapäevaselt, et püsiks naha pehmus ja elastsus. Tavalisest koorimisest veelgi efektiivsem on naha kuivharjamine spetsiaalse kindaga, alustades jalatalla alt ja liikudes üles südame suunas. Kõhtu tuleb harjata kellaosuti suunas. Kogu protseduur võtab aega 3-5 min. 1 x päevas. Kuivharjamist  tuleb teha 3 nädalat järjest iga päev ja siis anda nahale 1 nädal puhkust, et nahk liialt ära ei harjuks.  Seejärel soovi korral duzz ja kindlasti naha vajadusi arvestav kreem. Kuivharjamine aitab eemaldada surnud lahtiseid naharakke, imenduda kreemil paremini ja stimuleerib vereringet, mis omakorda parandab naha ainevahetust ning  aitab vähendada algusjärgus tselluliiti.